Oczy zwierciadłem duszy.... i wieku.

  • Publikacja: 13.08.2019
  • Kategoria: Pielęgnacja na co dzień
  • Autor: Agnieszka Kowalska

Znane wszystkim przysłowie mówi „oczy są zwierciadłem duszy”. Jednakże oczy, a w szczególności  kondycja skóry wokół nich, zdradzają nie tylko nasze emocje ale także wiek i tryb życia. Powodem takiej sytuacji jest wyjątkowa fizjologia tego obszaru.

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, jej grubość bowiem to zaledwie 0,5 mm i pozbawiona podściółki tłuszczowej. Charakteryzuje się minimalną ilością gruczołów łojowych, ok 20, a dla porównania na czole i policzkach jest ich od 400 do 900 na każdy 1 cm2. Dlatego też jest narażona na przesuszenie, spadek jędrności i zmarszczki. Krążenie krwi oraz limfy jest dużo słabsze niż w innych obszarach co często skutkuje powstaniem tzw. „worków pod oczami” czyli obrzęku powieki dolnej. To dokuczliwy problem, z którym zazwyczaj się budzimy każdego ranka. Opuchnięciom często towarzyszą również cienie. Jeśli do tych elementów fizjologii dołączy jeszcze zbyt mała ilość snu, dieta uboga w witaminy i minerały oraz zanieczyszczenie środowiska wówczas obszar wokół oczu zdecydowanie może dodać lat. Niezmiernie ważna w utrzymaniu dobrej kondycji skóry wokół oczu jest codzienna, regularna jej pielęgnacja specjalnie dedykowanymi preparatami oraz profesjonalne zabiegi kosmetologiczne.

Duet doskonały
W zachowaniu świeżego i młodego spojrzenia pomocne będą Drain Eye Serum oraz Lift Peel Eye Cream marki  Peel Mission®. Stanowią one duet doskonały w codziennej pielęgnacji skóry wokół oczu. Drain Eye Serum to lekki, żelowy preparat o silnym działaniu drenującym i niwelującym cienie pod oczami. Oparty jest na naturalnych wyciągach roślinnych. Kompleks ekstraktów z arniki, malwy i kasztanowca usprawnia przepływ limfy i wzmacnia skórę oraz naczynia krwionośne czego efektem jest redukcja zasinień. Ekstrakt z albicji jedwabistej, pięknej, azjatyckiej rośliny bogatej w aminokwasy i minerały, zmniejsza złogi lipofuscyny, pigmentu odpowiedzialnego za matowy, szary odcień skóry (marker starzenia się komórek), który często kumuluje się w skórze wokół oczu. Formuła Lift Peel Eye Cream oparta jest na kwasie glicyryzynowym o silnych właściwościach nawilżających i pojędrniających a jej bazę stanowi olej słonecznikowy, w skład którego wchodzą: 90% NNKT, woski, lecytyna, karoteny, witamina E. Dobrze się wchłania i nie pozostawia uczucia lepkości. Wzmacnia naturalną warstwę ochronną skóry czyniąc ją bardziej odporną na czynniki zewnętrzne.

Działanie w gabinecie:
Skutecznym rozwiązaniem są zabiegi pielęgnacyjne oparte na wybranych kwasach, np. zabieg Lift Peel marki Peel Mission ®. Bazuje on na czystym kwasie glicyryzynowym pozyskanym z korzenia lukrecji. Zabieg przywraca skórze jędrność i jedwabistość. Lift Peel to zabieg niezwykle komfortowy dedykowany dla klienta wymagającego. Nie powoduje pieczenia i złuszczania. Procedura rozpoczyna się oczyszczeniem skóry płynem micelarnym, pianką UpRemover lub żelem UpWashing. Dodatkowe odtłuszczenie skóry zapewnia równomierną penetrację kolejno stosowanych produktów. Następnym krokiem jest aplikacja ampułki z10% kwasem glicyryzynowym, azeloglicyną i glukonolatkonem.  Konsystencja preparatu daje możliwość wykonania krótkiego masażu relaksacyjnego, uwzględniając również okolicę oka. Po 20 minutach nadmiar zmywamy i aplikujemy serum. Całości zabiegu dopełnia aplikacja kremu, którego bazę stanowi fuzja trzech olejów - kokosowego, arganowego, i z drzewa moringa. 

Agnieszka Kowalska

Główny Szkoleniowiec Peel Mission

Pasjonatka kosmetyki zainspirowanej medycyną estetyczną oraz zastosowaniem peelingów chemicznych w terapii skóry.