Kosmetolog uczy się przez całe życie - postęp w terapii kwasami

  • Publikacja: 13.10.2021
  • Kategoria: Okiem eksperta
  • Autor: Agnieszka Kasprzak

Współczesna wiedza na temat peelingów chemicznych daje niezwykle szerokie możliwości tworzenia terapii problemów skórnych o rozmaitym podłożu. W Peel Mission® mamy możliwość kreowania spersonalizowanych procedur zabiegowych, z wykorzystaniem aż 28 monopeelingów! Ciągły postęp w nauce sprzyja powstawaniu innowacyjnych produktów, bazujących na najnowszych odkryciach technologicznych i zapewniających rozszerzenie pielęgnacji na obszary dotychczas nieosiągalne.

Wykorzystanie nanotechnologii pozwala na zmaksymalizowanie penetracji dobroczynnych składników aktywnych w głąb skóry. Nanotechnologia opiera się na wykorzystaniu niezwykle małych nanocząsteczek, porównywalnych wielkością do kwasów nukleinowych lub wirusów, a mniejszych niż grubość ludzkiego włosa czy też erytrocyty. Obecnie nanocząsteczki używa się w różnych obszarach medycyny, niezykle szeroko w diagnostyce i terapii nowotworów, a także w przemyśle.

#INTERFUSE - czyli nowość Peel Mission® oparta na monokwasach do mezoterapii mikroigłowej, wykorzystuje nanotechmologię i biostymulujące właściwości kwasów do wielowymiarowej rekonstrukcji skóry. Zintegrowany system zabiegowy, bazujący na multimodalnym podejściu pozwala na precyzyjne dostarczanie substancji aktywnych, takich jak: kwas bursztynowy, kwas traneksamowy, stymulatory tkankowe, a także komórki macierzyste.

Peeling AGE REBOOT to produkt dla skóry dojrzałej, o działaniu rewitalizującym, napinającym, poprawiającym gęstość skóry i redukującym widoczność zmarszczek. Formuła oparta na kwasie bursztynowym zwiększa aktywność mitochondrialną w komórkach skóry i zapobiega degradacji kolagenu.

Peeling MELASMA  & PIH idealnie sprawdza się u osób z melasmą i przebarwieniami pozapalnymi, dzięki zawartości kwasu traneksamowego niweluje zmiany pigmentacyjne, a także zapobiega tworzeniu się nowych przebarwień.

Wykorzystanie różnych form penetracji, zarówno nanopęcherzyków, jak i mikronakłuwania - dzięki zjawisku synergii - zapewnia wiele korzyści terapeutycznych. Od działania biostymulującego w głębszych warstwach skóry, po głęboką przebudowę włókien kolagenowych i elastynowych w wyniku kontrolowanego uszkodzenia skóry i inicjacji procesów naprawczych.

Agnieszka Kasprzak

Szkoleniowiec Peel Mission

Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kosmetolog i dietetyk. Autorka publikacji naukowej na temat żywienia pozajelitowego. Od lat prowadzi szkolenia w gabinetach kosmetycznych na terenie Polski i Europy. Jej pasją jest nauka i fotografia.