Zastosowanie monopeelingów medycznych w terapii trądziku

  • Publikacja: 4.08.2017
  • Kategoria: Okiem eksperta
  • Autor: Agnieszka Kowalska

Według statystyk każdej godziny ponad 180 tys. ludzi szuka w sieci informacji na temat trądziku. Liczba ta wskazuje na skalę problemu. Bez względu na to czy zmiany trądzikowe dotyczą młodej skóry, czy dojrzałej oraz do jakiego rodzaju trądziku się klasyfikują – należy bezwzględnie z nimi walczyć. W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie kuracji farmakologicznej, aczkolwiek zwykle doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie terapii peelingami. Ważne jest ustalenie programu kuracji z doświadczonym specjalistą, który zaleci dobór odpowiedniego kwasu. Preparat powinien być dostosowany pod względem rodzaju substancji aktywnej oraz stężenia. Najskuteczniejsze zabiegi bazują na mono-peelingach, które pozwalają sprawować całkowitą kontrolę podczas eksfoliacji. Kosmetolog lub lekarz ma pełną wiedzę o aplikowanym kwasie, co minimalizuje ryzyko nieprzewidzianych reakcji skóry, które mogą zaistnieć w przypadku roztworów bazujących na mieszaninach.

Peel Mission w ofercie posiada peelingi o farmaceutycznej czystości. Są to roztwory bazujące na pojedynczych kwasach. Skutkuje to znacznie szybszą efektywnością kuracji. Szeroki wachlarz preparatów ze wskazaniem terapii trądziku buduje:

  • seria Anti Acne, bazująca na kwasie salicylowym o stężeniu 10%, 20%, 30%
  • seria Anti Comedo, którego podstawą jest kwas pirogronowy o stężeniu 45%, 55%, 65%
  • seria Aza Peel, oparta na kwasie azelainowym o stężeniu 20% oraz 30%

Seria Anti Acne, będzie doskonała dla osób borykających się z trądzikiem zapalnym. Kwas salicylowy wykazuje właściwości przeciwzapalne. Dodatkowo, posiada zdolności przenikania przez warstwę sebum, co gwarantuje skuteczność w redukcji bakterii Propionibacterium acnes.

Z kolei Seria Anti Comedo to produkty przeznaczone do terapii trądziku zaskórnikowego, który objawia się obecnością białych drobnych podskórnych grudek i czarnych wągrów. Jego nasilenie zależy od kilku czynników. Wśród najważniejszych wymienia się przyczyny genetyczne, objętość i ilość gruczołów łojowych w okolicach predysponowanych. W tym przypadku sprawdza się terapia kwasem pirogronowym, który udrażnia kanały łojowe, zaczopowane przez nieodprowadzone sebum. W efekcie redukuje zaskórniki i objawy stanów zapalnych, ogranicza też powstawanie nowych.

AZA Peel natomiast to gama peelingów rekomendowana dla skór z trądzikiem różowatym, w którym grudki i krostki rozwijają się na podłożu rumieniowym. Kwas azelainowy ze względu na swój wielokierunkowy mechanizm działania: przeciwzapalny, przeciwbakteryjny, antyoksydacyjny - hamujący powstawanie wolnych rodników tlenowych, stanowi korzystniejszy czynnik w leczeniu trądziku różowatego w porównaniu z innymi kwasami.

Bogata oferta Peel Mission pozwala na komponowanie indywidualnego programu leczenia w oparciu o mono-kwasy. Stosowanie takiego rozwiązania gwarantuje kontrolowany przebieg każdorazowego zabiegu i pozwala specjaliście dobrać odpowiednią kolejność aplikowanych substancji aktywnych, tak by spotęgować ich efektywność.