Wygładzenie zmarszczek mimicznych - Mission (Im)possible?

  • Publikacja: 3.08.2017
  • Kategoria: Okiem eksperta
  • Autor: Agnieszka Kowalska

Starzenie się skóry to nieuchronny, naturalny proces fizjologiczny, na który składa się kilka mechanizmów: starzenie wewnątrzpochodne uwarunkowane genetycznie oraz starzenie zewnątrzpochodne zależne od wpływu czynników zewnętrznych.

W wyniku tego procesu spowolnieniu ulega metabolizm komórkowy, skóra traci jędrność, gęstość a na jej powierzchni powstają zmarszczki. Jako pierwsze uwidaczniają się zmarszczki mimiczne związane z ekspresją twarzy. Widzimy je głównie na czole i w okolicach oczu – tzw.„kurze łapki”, a także wokół ust – tzw. „zmarszczki palacza”. Wraz z upływem czasu powstają zmarszczki głębokie.

Preparaty wygładzające zmarszczki mimiczne cieszą się ogromną popularnością wśród klientów chcących uniknąć inwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Dla Klientów pragnących cieszyć się gładką i promienną skórą, eksperci marki Peel Mission® opracowali preparaty do zastosowania gabinetowego B-LIKE PEEL i domowego – B-LIKE ROLL-ON o natychmiastowym i długofalowym efekcie wygładzenia zmarszczek. Kluczowym składnikiem formuły aktywnej jest kwas gamma-aminomasłowy (GABA), który szybko i efektywnie penetruje w skórę. Jego działanie opiera się na blokowaniu  sygnałów nerwowych kanałami jonowymi, co skutkuje relaksacją mięśni i widocznym wygładzeniem zmarszczek ekspresyjnych. Dodatkowo stymuluje syntezę kolagenu oraz wzmacnia strukturę i jędrność skóry.

Profesjonalny zabieg z efektem toksyny botulinowej w gabinecie kosmetycznym

Zabieg z preparatem B-LIKE PEEL to krótka i niezwykle efektywna procedura. Wygładzenie zmarszczek widoczne jest już po pierwszej aplikacji w zaledwie kilka minut po zabiegu! To doskonała propozycja dla wymagających Klientów oczekujących natychmiastowych efektów i alternatywa dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Na procedurę składa się sześć etapów, które zajmują około 30 minut:

Krok 1.
Oczyszczenie skóry: Płyn micelarny, pianka Up Removal lub żel UpWasching.

Krok 2.
Odtłuszczenie skóry preparatem Mat Ferul. Jest to niezwykle ważny etap zabiegu. Zapewnia efektywną i równomierną penetrację kolejnego preparatu w głąb skóry.

Krok 3.
Aplikacja B-LIKE PEEL na 15 min. Preparat jest bardzo komfortowy w odczuciach dla klienta.

Krok 4.
Zmycie skóry wodą.

Krok 5.
Regeneracja kremem o farmaceutycznej recepturze RegerMax.

Krok 6.
Ochrona skóry przed promieniowaniem UV. Krem Bloc zapewnia 8 godzinną ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB.

Seria 6 zabiegów wykonana co 7-14 dni zapewni długofalowy efekt redukcji zmarszczek mimicznych, a także poprawy kondycji skóry.

Pielęgnacja domowa

Dla podtrzymania rezultatu gładkiej i promiennej cery, rekomenduje się regularne stosowanie produktu B-LIKE ROLL-ON. Formułę aktywną serum wzbogaca glukonolakton o silnych właściwościach nawilżających i antystarzeniowych oraz olejek grejpfrutowy, który wymiata wolne rodniki, hamuje procesy starzenia i degradacji komórek. Dodatkowo nadaje preparatowi świeży, cytrusowy zapach. Preparat B-LIKE ROLL-ON podany jest w atrakcyjnym opakowaniu z wygodnym aplikatorem. Trzy małe kuleczki efektywnie masują skórę pobudzając mikrokrążenie co zwiększa penetrację składników aktywnych jak również pozwala precyzyjnie „opracować” każdą zmarszczkę.

Agnieszka Kowalska

Główny Szkoleniowiec Peel Mission

Pasjonatka kosmetyki zainspirowanej medycyną estetyczną oraz zastosowaniem peelingów chemicznych w terapii skóry.