Stymulujący potencjał peelingów chemicznych w procedurach wiosenno-letnich.

  • Publikacja: 25.04.2018
  • Kategoria: Okiem eksperta
  • Autor: Agnieszka Kowalska

Pracując z peelingami chemicznymi zwracamy uwagę głównie na ich moc złuszczania naskórka, na różnej głębokości. Rzadko kiedy, dostrzegamy ich szersze działanie. Tymczasem, kwasy z grupy hydroksykwasów wywołują w skórze znacznie więcej korzyści niż tylko usunięcie martwych komórek warstwy rogowej.  Mają zdolność pobudzania, czyli stymulacji w skórze, wielu procesów warunkujących jej młody wygląd. Definicja stymulacji kosmetycznej określa takie substancje jako te, które mają możliwość inicjacji  w organizmie syntezy kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego lub innych biocząsteczek. Ich ogromnym atutem jest również możliwość neutralizacji wolnych rodników i uszkodzeń przez nie wywołanych.

JAKI WPŁYW MAJĄ WOLNE RODNIKI NA SKÓRĘ?

Wolne rodniki występujące w dużej ilości, powodują tzw. stres oksydacyjny, przez co zaburzają metabolizm skóry. Niszczą ceramidy cementu międzykomórkowego, zwiększając w ten sposób transepidermalną utratę wody (TEWL). Skóra staje się sucha i bardziej narażona na wnikanie alergenów i  patogenów. Nasileniu ulegają też procesy starzenia w wyniku uszkodzeń włókien kolagenowych i elastynowych oraz niszczenia proteoglikanów i kwasu hialuronowego. Dlatego też antyoksydacja to podstawa utrzymania nie tylko młodego, ale i zdrowego stanu skóry.

DLACZEGO WARTO WYKONYWAĆ PEELINGI CHEMICZNE LATEM?

Słońce jest niezbędne do życia i zdrowia. Korzystnie wpływa na naszą aktywność i samopoczucie. Jednakże przyczynia się do zwiększenia ilości wolnych rodników nasilając procesy starzenia. Peelingi chemiczne takie jak: kwas ferulowy, askorbinowy, fitowy, szikimowy, laktobionowy, przy delikatnej sile złuszczania, cechują się wielokierunkowym działaniem terapeutycznym.  Są silnymi antyoksydantami, uaktywniają procesy naprawcze, i co bardzo ważne, nie uwrażliwiają skóry na działanie promieni UV. Swoim działaniem doskonale wpisują się w ogólnoświatowy trend zabiegów stymulujących i nieinwazyjnych, tak pożądanych przez szeroką grupę klientów. 

PEELINGI PEEL MISSION® W ŁĄCZONYM ZABIEGU ANTYSTARZENIOWYM

Monopeelingi Peel Mission® dają możliwość łączenia kilku eksfoliantów w trakcie jednego zabiegu dostosowując go do indywidualnych potrzeb klienta oraz potęgując jego efekty.  Dla uzyskania optymalnych rezultatów antystarzeniowych polecamy zastosowanie Skin Revital 1, na bazie 40% kwasu migdałowego o pH 1,5, który doskonale zrewitalizuje skórę i przygotuje ją na przyjęcie kolejnych produktów. Następnie Amber Peel 2 – 20% kwas hydroksybursztynowy o właściwościach tonujących i wygładzających zmarszczki. W procedurze tej nie może zabraknąć Ferul Peel 2. 20 % kwasu ferulowy zapewnia silne działanie antyoksydacyjne a także aktywuje procesy naprawcze w skórze. Zabieg rozpoczynamy od demakijażu jednym z preparatów: Płyn micelarny, pianka Up Remover lub żel UpWashing. Kolejny krok to odtłuszczenie skóry preparatem Mat Ferul aby zapewnić optymalną penetrację dla kwasu. Następnie aplikujemy wybrane peelingi i po odpowiednim czasie neutralizujemy Neutralizatorem Peel Mission®. Procedurę kończymy kremem Regener Max i obowiązkowo fotoprotekcją w postaci kremu lub spray`u bloc® SPF 50+.

Agnieszka Kowalska

Główny Szkoleniowiec Peel Mission

Pasjonatka kosmetyki zainspirowanej medycyną estetyczną oraz zastosowaniem peelingów chemicznych w terapii skóry.