Profesjonalna pielęgnacja domowa RetiPeel™ Peel Mission® - kluczowy element skutecznej terapii gabinetowej.

  • Publikacja: 21.03.2019
  • Kategoria: Pielęgnacja na co dzień
  • Autor: Agnieszka Kowalska

Zapewne każdy specjalista wykonujący zabiegi w gabinecie doskonale zdaje sobie sprawę z ogromnej roli jaką odgrywa pielęgnacja domowa. Regularnie stosowana stanowi integralną część zabiegu gabinetowego. Pozwala to nie tylko osiągnąć szybsze efekty, ale również znacznie je przedłuża.

Marka Peel Mission® posiada szeroką gamę preparatów do pielęgnacji domowej. Ich cechą charakterystyczną są proste składy, bez balastowych związków chemicznych, oraz zawartość kwasów.  Codzienna aplikacja niskich stężeń kwasów, odpowiednio dobranych do potrzeb skóry, działa kierunkowo na problem oraz stymuluje odnowę komórkową naskórka.

Oferta produktowa została wzbogacona o RETIPeel™Tonic zawierający retinol. Tonik stanowi dopełnienie zabiegu RETIPeel™ dedykowanego do skóry dojrzalej oraz z przebarwieniami.

Kuracja ta to dwuetapowy system silnie odmładzający. Pierwsza faza to zabieg w gabinecie, którego kluczowym elementem jest nowoczesny kompleks retinolowy o stężeniu 10%. Doskonale zbalansowana kompozycja czystego retinolu, witaminy E i C, oraz palmitynian retinylu to formuła aktywna, która nie drażni skóry i cechuje się wysoką stabilnością, także na promienie UV, oraz efektywnością. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie potencjału zabiegu przez cały rok. Kompleks retinolowi działa na każdym poziomie skóry. Retinol pobudza aktywność i zwiększa liczbę fibroblastów w skórze właściwej, dzięki czemu wzrasta synteza  włókien kolagenowych i elastynowych. W efekcie skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona. Odzyskuje gęstość i jędrność a zmarszczki ulegają wygładzeniu. Rozjaśnia przebarwienia poprzez regulację aktywności melanocytów. Palmitynian retinylu efektywnie poprawia struktury warstwy rogowej, wskutek czego wzmocnieniu ulegają funkcje ochronne naskórka i zmniejsza się przeznaskórkowa utraty wody. Skóra jest idealnie nawilżona i promienna a jednocześnie odporniejsza na podrażnienia.

Drugi etap zabiegu trwa kolejnych 7 dni i polega na aplikacji specjalistycznego kremu do nocnej odnowy skóry. Preparat, w skład którego wchodzi kompleks retinolu o stężeniu 2,5%, papaina oraz składniki odżywcze, efektywnie wygładza, niweluje niedoskonałości cery, przywracając młody wygląd, zwiększając poziom nawilżenia oraz nadając jednolity koloryt. Po zakończonej kuracji rekomenduje się stosowanie produktów podtrzymujących efekty zabiegu, które swoim składem będą idealnie korespondować z potrzebami skóry.

Jak powinna wyglądać pełna pielęgnacja domowa oparta na retinolu?

Oprócz toniku RETIPeel™ w codziennej pielęgnacji skóry dojrzałej powinien się znaleźć krem Filler Max™ zawierający retinol, kwas ferulowy, olej z drzewa moringa oraz olej arganowy. Natomiast przy skórze z przebarwieniami krem Lighter+ z retinolem, witaminą C, kwasem kojowym oraz arbutyną. 

Agnieszka Kowalska

Główny Szkoleniowiec Peel Mission

Pasjonatka kosmetyki zainspirowanej medycyną estetyczną oraz zastosowaniem peelingów chemicznych w terapii skóry.