Peeling chemiczny w wiosenno-letniej odsłonie

  • Publikacja: 8.06.2017
  • Kategoria: Okiem eksperta
  • Autor: Agnieszka Kowalska

Zmarszczki, przebarwienia, trądzik pospolity czy różowaty, naczynka to najczęstsze problemy klientów gabinetów kosmetycznych. Idealną receptą na te niedoskonałości stanowią peelingi chemiczne, jednakże krążą mity, że wraz z nadejściem wiosny i lata z tego typu zabiegów należy zrezygnować. Nic bardziej mylnego! Marka PEEL MISSION® posiada w swojej ofercie zabiegi z kwasami, które z powodzeniem mogą być stosowane nawet w sezonach pełnych słońca. Warunkiem ich skuteczności i bezpieczeństwa jest właściwy dobór preparatu do problemu skóry i wykonanie zabiegu według procedury:

Krok 1.
Demakijaż: Płyn micelarny, pianka Up Removal lub żel UpWasching – wybóru dokonujemy sugerując się typem skóry, wiekiem klienta ale także jego preferencjami.

Krok 2.
Odtłuszczenie skóry preparatem MAT FERUL - niezwykle ważny etap zabiegu, który zapewnia efektywną i równomierną penetrację kwasu w głąb skóry.  

Krok 3.
Aplikacja indywidualnie dobranego peelingu:

  • w przypadku trądziku pospolitego wybierz AZA Peel z kwasem azelainowym o właściwościach keratolitycznych, antybakteryjnych i przeciwzapalnych,
  • w problemie przebarwień użyj naszej nowości - PHYTIC PEEL na bazie kwasu fitowego, który poprzez chelatowanie jonów miedzi zapobiega hiperpigmentacji skóry,
  • w walce z fotostarzeniem sprzymierzeńcem jest FERUL PEEL z kwasem ferulowym i VITAMIN C PEEL z kwasem askorbinowym,
  • doskonałe efekty terapeutyczne przynosi łączenie kilku preparatów w trakcie jednego zabiegu.  Jednoczesne zastosowanie AZA PEEL oraz LACTO PEEL z kwasem laktobionowym, skutecznie redukuje rumień w problemie trądziku różowatego,

Krok 4.
Neutralizacja. Każdy kwas, po odpowiednim czasie kontaktu ze skórą, powinien być zneutralizowany. W tym celu bezwzględnie stosujemy Neutralizator PEEL MISSION®.

Krok 5.
Regeneracja kremem o farmaceutycznej recepturze RegerMax.

Krok 6.
Ochrona skóry przed promieniowaniem UV. Krem Bloc® zapewnia 8h ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB.

Zabiegi z oferty letniej PEEL MISSION® to skuteczne kuracje, które nie uwrażliwiają skóry na słońce, posiadają ściśle określone właściwości terapeutyczne przy niewielkich właściwościach eksfoliacyjnych. W celu podtrzymania rezultatów polecamy stosowanie preparatów do pielęgnacji domowej.

Agnieszka Kowalska

Główny Szkoleniowiec Peel Mission

Pasjonatka kosmetyki zainspirowanej medycyną estetyczną oraz zastosowaniem peelingów chemicznych w terapii skóry.