Lift Peel - Dane z codziennej praktyki gabinetowej i skuteczność terapii liftingującej z użyciem kwasu glicyryzynowego.

  • Publikacja: 25.10.2018
  • Kategoria: Kosmetyki z naukowej strony
  • Autor: Agnieszka Kowalska

Lift Peel bazuje na czystym kwasie glicyryzynowym pozyskanym z korzenia lukrecji. Zabieg przywraca skórze jędrność i jedwabistość. Główny składnik Lift Peel – czysty kwas glicyryzynowy, cechuje się silnym działaniem  przeciwzapalnym, antyrodnikowym i nawilżającym. Formułę aktywną wzbogaca azeloglicyna i glukonolakton bardzo dobrze tolerowane przez nawet wrażliwe skóry.

Na zlecenie producenta, w zewnętrznych ośrodkach, przeprowadzono testy z wykorzystaniem zabiegu Lift Peel, których celem było potwierdzenie jego działania ujędrniającego i odmładzającego na skórę.

W projekcie wzięło udział 15 klientów (14 kobiet i jeden mężczyzna) w wieku od 24 do 60 lat. Każdy z probantów miał wykonane minimum dwa a maksymalnie cztery zabiegi w serii, w zależności od kondycji wyjściowej skóry. Do kosmetologa wykonującego zabieg należało również podjęcie decyzji czy dodatkowo zastosuje w procedurze inne peelingi z oferty Peel Mission. Ostatecznie 10 klientów miało zastosowany zabieg Lift Peel samodzielnie, według następującej procedury:

  1. Demakijaż żelem Upwashing
  2. Aplikacja ampułki Lift Peel, masaż i okluzja z maski foliowej. Po 20 minutach zmycie wodą i neutralizacja
  3. Aplikacja wybranej maski UpSkinCare
  4. Na zakończenie zabiegu nakładamy serum Lift Serum oraz Lift Cream,

 a u 5 klientów Lift Peel  aplikacja ampułki poprzedzona była  wybranymi  peelingami Peel Mission®.

Po zakończonej serii zabiegowej probanci wypełniali ankietę, w formie papierowej, badającą ich preferencje i satysfakcję. Odpowiadali na pytania zamknięte, gdzie do wyboru mieli pięć opcji: jestem bardzo niezadowolona, jestem niezadowolona, nie widzę różnicy, jestem zadowolona, jestem bardzo zadowolona.

Wyniki ankiety przedstawiają się następująco:

Poprawę jędrności skóry w stopniu zadowalającym i bardzo zadowalającym zaobserwowało 100% klientów. 93% klientów było zadowolonych i bardzo zadowolonych z działania anti-ageing zabiegu Lift Peel. 87% probantów oceniając poprawę nawilżenia  wybrało opcje jestem zadowolona i bardzo zadowolona. 

Kosmetolodzy wykonujący zabiegi bardzo pozytywnie oceniali ich efekty. Obserwowano poprawę nawilżenia, wygładzenie skóry, wypłycenie zmarszczek, rozjaśnienie kolorytu.

Wyniki przeprowadzonej analizy wszystkich ankiet jak również opinii kosmetologów, potwierdzą deklarację producenta co do działania zabiegu Lift Peel. 

Agnieszka Kowalska

Główny Szkoleniowiec Peel Mission

Pasjonatka kosmetyki zainspirowanej medycyną estetyczną oraz zastosowaniem peelingów chemicznych w terapii skóry.