Letnia odsłona peelingów chemicznych

  • Publikacja: 20.05.2017
  • Kategoria: Okiem eksperta
  • Autor: Agnieszka Kowalska

Promieniowanie UV powoduje szereg niekorzystnych zmian w skórze i na jej powierzchni, w postaci intensyfikacji procesów keratynizacji, zubożenia warstwy lipidowej, a w skórze właściwej degradacji kolagenu i elastyny, aktywując tym samym procesy fotostarzenia. Pojawiają się linie i zmarszczki, skóra staje się sucha szara, matowa a istniejące zmiany trądzikowe ulegają nasileniu.

Peelingi chemiczne to efektywne zabiegi jakie oferuje nam nowoczesna kosmetologia i medycyna estetyczna. Ich atutem jest szybkie i skuteczne działanie na wiele problemów skóry takich jak: zmarszczki, przebarwienia, trądzik pospolity czy różowaty.

Istnieje jednak przekonanie, że są to zabiegi dedykowane tylko na sezon jesienno-zimowy.

PEEL MISSION OBALA MITY

Marka Peel Mission® obala ten mit. W swoim portfolio posiada monokwasy, które z powodzeniem mogą być stosowane latem.  Nie uwrażliwiają one skóry na słońce, posiadają ściśle określone właściwości terapeutyczne przy niewielkich właściwościach eksfoliacyjnych. Teraz oferta ta została poszerzona o dwa nowe peelingi Shiki Peel - 5% pH 2,3, Phytic Peel - 30% pH 1,6 oraz preparaty do pielęgnacji domowej dając jeszcze szerszy wachlarz możliwości w redukcji wielu niedoskonałości skóry.

Shiki Peel to turbo boost w zabiegach kwasami latem

Zastosowany w połączeniu z pozostałymi peelingami wzmacnia ich efektywność.

Shiki Peel 5% pH 2,3 - to peeling wykorzystujący właściwości kwasu szikimowego pozyskiwanego z anyżku gwiaździstego. Znany jest z działania eksfoliacyjnego bez wywołania  podrażnienia skóry. Dedykowany do każdego typy cery, również wrażliwej. Sprzyja wyrównaniu poziomu nawilżenia skóry, która odzyskuje jędrność i elastyczność. Kwas szikimowy ceniony jest również ze względu na działanie przeciwtrądzikowe. Odblokowuje zaczopowane ujścia gruczołów łojowych, dzięki czemu liczba stanów zapalnych zostaje zminimalizowana. Działa antybakteryjnie.

Do pielęgnacji domowej polecamy tonik Shiki Tonic oraz żel pielęgnacyjny Shiki Gel.

Phytic Peel skutecznie odmładza i rozjaśnia skórę latem

Phytic Peel 30% pH 1,6 - łagodny peeling chemiczny oparty na kwasie fitowym pozyskiwanym z ziaren zbóż. Poprzez zdolność wiązania jonów miedzi, zapobiega nadmiernej pigmentacji skóry i rozjaśnia istniejące przebarwienia natomiast chelatując jony wapnia i żelaza działa silnie antystarzeniowo.  Nawilża skórę, wzmacnia i obkurcza rozszerzone naczynka krwionośne. Dedykowany jest do każdego typu cery wymagającej rozjaśnienia i odmłodzenia, również naczynkowej.

Pielęgnację gabinetową doskonale uzupełnią preparaty do zastosowania w domu Phytic Tonic oraz Phytic Gel.

PERSONALIZACJA ZABIEGÓW

Umiejętne  połączenia peelingów chemicznych, w trakcie jednej procedury daje możliwość stworzenia indywidualnej kuracji dedykowanej do konkretnych problemów Klienta. Kombinacja preparatu  Shiki Peel i AZA Peel to doskonałe rozwiązanie dla skór z objawami trądziku zapalnego. Z kolei Phytic Peel, Lacto Peel oraz AZA Peel sprawdzi się przy skórze z trądzikiem różowatym.

Monokwasy Peel Mission® to doskonałe i skuteczne narzędzie do walki z najpowszechniejszymi problemami skóry również w sezonie letnim. Możliwość łączenia kilku kwasów w trakcie jednej procedury dodatkowo potęguje efekty zabiegowe.  Warunkiem skuteczności terapii jest właściwy dobór kwasu do problemu skóry pacjenta i wykonanie zabiegu według procedury.

Agnieszka Kowalska

Główny Szkoleniowiec Peel Mission

Pasjonatka kosmetyki zainspirowanej medycyną estetyczną oraz zastosowaniem peelingów chemicznych w terapii skóry.