Dlaczego pielęgnacja domowa jest ważna?

  • Publikacja: 24.08.2017
  • Kategoria: Pielęgnacja na co dzień
  • Autor: Agnieszka Kowalska

Mając na uwadze bezpieczeństwo oraz utrzymanie długofalowych efektów po specjalistycznych zabiegach profesjonalnych Peel Mission®, opracowaliśmy pełną gamę preparatów domowych.  Pielęgnacja domowa stanowi nie tylko doskonałe wsparcie efektów osiągniętych w gabinecie ale także zapewnia właściwą ochronę i regenerację komórek naskórka.

Dlaczego pielęgnacja domowa jest ważna?

Skóra po peelingu chemicznym zdecydowanie łatwiej przyswaja wszystko co zaaplikujemy a także wymaga „specjalnego” traktowania.  Należy wówczas zwrócić szczególną uwagę na kosmetyk stosowany w domu. Powinien on spełniać najbardziej rygorystyczne normy jakości.

Dzięki kontroli na każdym etapie produkcji, od surowców po gotowy produkt, nasze kosmetyki cechuje najwyższa jakość. Czego doskonałym potwierdzeniem jest certyfikat GMP. Każdy preparat przechodzi badania: dermatologiczne, mikrobiologiczne a także testy konserwacji, stabilności i kompatybilności z opakowaniem. Ich recepturę opracowaliśmy z uwzględnieniem szczególnych potrzeb skóry, w oparciu o wyselekcjonowane składniki aktywne, najlepsze do zastosowania po specjalistycznych zabiegach złuszczania. A dla utrzymania czystości mikrobiologicznej produktu, przez cały okres jego stosowania, użyliśmy bezpiecznych i skutecznych układów konserwujących.   

Do pielęgnacji domowej rekomendujemy tylko preparaty Peel Mission jako najbezpieczniejszą i najefektywniejszą kontynuację profesjonalnych zabiegów złuszczania.

Jakich kosmetyków unikać po peelingach chemicznych?

Należy unikać kosmetyków zawierających w swoim składzie m.in.:

- Mocznik (Urea), który zastosowany po peelingu chemicznym mógłby dać reakcje niepożądane. Komponent ten często stanowi bazę kosmetyków, zwłaszcza tych do samodzielnego mieszania.

Ostrożnie z kosmetykami „bez konserwantów”, mogą nie gwarantować utrzymania czystości mikrobiologicznej podczas okresu ich stosowania a także z, modnymi w ostatnim czasie, kosmetykami tworzonymi indywidualnie na zamówienie lub do samodzielnego sporządzenia. 

Pamiętaj!

Tylko proces produkcji przebiegający od początku do końca pod okiem specjalistów, w sterylnych warunkach oraz pomieszczeniach spełniających normy GMP, gwarantuje pełne bezpieczeństwo produktu.

Agnieszka Kowalska

Główny Szkoleniowiec Peel Mission

Pasjonatka kosmetyki zainspirowanej medycyną estetyczną oraz zastosowaniem peelingów chemicznych w terapii skóry.